вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane płoty z drewna w mgnieniu oka się psują i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać typy konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od dokładnego i skrupulatnego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten odmiana płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji wskutek tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий